تبلیغات
صبح صادق - الگوهای نمادین اندام بدن(قسمت اول)
 
 
 


اللهم عجل لولیک الفرج

الگوهای نمادین اندام بدن(قسمت اول)
به نام خداوند بخشایشگر مهربان 
بدان که خداوند عز و جل بنده ای را به بیماری مبتلا نمی کند مگر اینکه یک شیوه ی درمانی(دوا) برایش نهاده وبرای هر گروه از بیماری ها، یک طرح و شیوه ی درمانی خاص قرار داده است، زیرا ساماندهی بدن انسان به سان سامانه مدیریت کشور است.
پادشاه این کشور، قلب است .عروق، اعصاب ومغز ، کارگزاران او هستند.قلب خانه ی این پادشاه و جسم حیطه و قلمرو استیلای اوست . دست، پا،چشم ،لب ها، زبان و گوش، یاران او هستند . خزانه ی این پادشاه ، معده و شکم ، و پرده دار این پادشاه ،سینه اوست .
دست ها ، دو یار این پادشاه هستند که به فرمان او نزدیک می آورند و به فرمان او دور می کنند پاهایش هر کجا بخواهد او را میبرند . چشم ها ،پادشاه را به آنچه از نظرش پنهان است راهنمایی می کنند ؛ زیرا پادشاه در پس پرده ای قرار دارد و از حوادث بیرون بی خبر است و آگاهی از برون پرده با کمک و مساعدت این دو چراغ است.[ ] | [ کلمات کلیدی ] : الگوهای نمادین اندام بدن-
[ مرتبط با ] : رساله ذهبیه امام رضا علیه السلام
ن : اشتیاق
ت : چهارشنبه 20 شهریور 1392
 
 
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.