تبلیغات
صبح صادق - هل من ناصر
 
 
 


اللهم عجل لولیک الفرج

هل من ناصر

                                                                                                                          

 

  آیا یاری کننده ای هست؟ فریاد استغاثه  و یاریخواهی امام حسین علیه السلام در روز عاشورا پس از شهادت همه یاران، فرزندان و خویشاوندانش است. چون دشمن قصد حمله به خیمه های اهل بیت را داشت و صدای آنان به گریه و فغان بلند بود، امام حسین علیه السلان اینگونه استغاثه کرد ،شاید غیرت شنوندگان را بر انگیزد تا مانع هجوم لشکریان به حریم حرم شوند.

   ندای «هل من ناصر» حسین علیه السلام هنوز و همیشه در گوش تاریخ طنین انداز است و وجدان های بیدار همه آزادگان را به مقاومت در برابر ستم فرا میخواند  و به نصرت دین خدا  و یاری ولی خدا می طلبد. کسی که صدای نصرت خواهی و"استنثار" حجت خدا را بشنوند ولی پاسخ ندهد، اهل دوزخ است.امام حسین علیه السلام در مسیر کوفه به دو نفر برخورد و پس از گفتگووقتی از آنان دعوت به یاری کرد ،آنان کهنسالی و قرض های خود را بهانه آوردند تا همراه امام  نشوند حضرت  فرمودند: پس از منطقه دور شوید تا مرا نبینید و صدای مرا نشنوید که به عذاب الهی گرفتار می شوید: «فانطلقا فلاتسمعالی واعیه ولا تریا لی سوادا فانه من سمع واعیتنا او رای سوادنا فلم یجبنا و لم یغثنا کان حقا علی الله عزوجل ان یکبّه علی منخریه فی النّار ». (موسوعه کلمات الامام الحسین ،ص369 به نقل از ثواب الاعمال)(فرهنگ عاشورا جوادمحدثی)

 [ ] | [ کلمات کلیدی ] : هل من ناصر-
[ مرتبط با ] : یادداشت
ن : اشتیاق
ت : پنجشنبه 23 آبان 1392
 
 
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.