تبلیغات
صبح صادق - بفرمایید ساپورت!
 
 
 


اللهم عجل لولیک الفرج

بفرمایید ساپورت!
ساپورت در آمریکا

این ماجرا در ایران خیلی هم جدید نیست، قدمت بلند بالایی دارد؛ اینکه بیاییم از غرب الگو بگیریم، آن هم زمانی که غربی‌ها دارند آن رفتار را از جامعه‌ی خودشان حذف می‌کنند.

نمونه‌ی جدیدش همین پوشیدن ساپورت در خیابان‌های شهر است. چیزی که دیگر آنقدر برای مردم بعضی از کلان‌شهرها عادی شده که دیگر کسی جرئت نهی از منکر هم در این رابطه ندارد. جالب اینجاست که آمریکایی‌ها در همین زمانی که بعضی از ما ایرانی‌ها داریم برای رسیدن به ساپورت تابوشکنی می‌کنیم، قانونی برای منع پوشیدن ساپورت وضع می‌کنند. آن هم نه برای مسائل شرعی و دینی. می‌گویند پوشیدن لباس تنگ برای دانش‌آموزان موجب می‌شود پیشرفت تحصیلی خوبی نداشته باشند.

کاش ما بچه مسلمان‌ها باور می‌کردیم که هرچه در دین اسلام سفارش شده، برای بهتر زندگی کردنِ ماست نه دروغ است و نه دکانی برای کاسبی. نمونه‌اش همین پوشیدن لباس تنگ که امام علی علیه السلام درباره‌اش فرمودند: «بر شما باد پوشیدن لباس ضخیم  چرا كه هر كس لباسش نازك باشد، دینش نازك است.» [۱]

-----------------------------------------

پی نوشت:

[۱]  الخصال، ص۶۲۳؛تحف العقول، ص113

سایت رهروان ولایت
[ ] | [ کلمات کلیدی ] : ساپورت-لباس تنگ-
[ مرتبط با ] : نکته ها
ن : مشتاق
ت : شنبه 17 اسفند 1392
 
 
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.